Hafiz Kerim Nuhanović položio hifz pred hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini

U četvrtak, 11. aprila 2019. godine, u Sarajevu, pred hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, uspješno je položio hifz hafiz Kerim Nuhanović, učenik četvrtog razreda Gazi Husrev-begove medrese.

Hafiz Kerim Nuhanović, sin Ahmeta i Fatime iz Konjica, rođen je u Konjicu 18. septembra 2000. godine. Gazi Husrev-begovu medresu upisao je školske 2015/2016. godine. Hifz je učio pred muhaffizom hfz. Ruhid-ef. Nezirom. Polaganje hifza je trajalo od 29. marta do 11. aprila 2019. godine pred hafiskom komisijom: hadži-hafiz Ismet-ef. Spahić, predsjednik; mr. hafiz Mensur-ef. Malkić i hadži-hafiz Haso-ef. Popara, član.

Čestitamo mladom hafizu Kerimu Nuhanoviću, njegovoj porodici, muhaffizu i članovima Nastavničkog vijeća Gazi Husrev-begove medrese.