Promocija Medrese u Tešnju

U četvrtak, 11. aprila 2019. godine, upriličena je posjeta i promocija Gazi Husrev-begove medrese u tri osnovne škole u Tešnju. Učešće u promociji imali su učenici trećeg i prvog razreda: Zakir Delić i Davud Aldobašić. U pratnji učenika bio je profesor hfz. Nedžad Ćeman, te sekretar Medžlisa IZ Tešanj Rašid Orlović.

Naši promotori su učenicima govorili o historijatu Medrese, odgojno-obrazovnom radu, nastavnim i vannastavnim aktivnostima, uspjesima koje naši učenici ostvaruju u raznim oblastima i mogućnostima koje im se otvaraju nakon njenog završetka.

Ovim putem želimo se zahvaliti na gostoprimstvu direktorici O.Š. “Rešad Kadić” Berini Merdić, direktoru O.Š. “Džemal Bijedić” Elvedinu Ahmiću i Esadu Gariću, direktoru O.Š. “1. mart”. Posebno se zahvaljujemo rukovodstvu Medžlisa IZ Tešanj na pruženoj podršci i ostvarenoj saradnji.