Učenici Gazi Husrev-begove medrese ostvarili zapažen rezultat na 14. takmičenju u hifzu Kur’ana u Bosni i Hercegovini

U nedjelju 8. septembra 2019. godine, u Studentskom centru Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini upriličena je svečanost povodom završetka 14. takmičenja u hifzu Kur’ana u organizaciji Uprave za vjerske poslove Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

Takmičenje se odvijalo, u subotu i nedjelju, u 5 kategorija:

1. Hifz cijelog Kur’ana sa komentarom
  2. Hifz 20 džuzova
  3. Hifz 10 džuzova
  4. Hifz 5 džuzova
  5. Tilavet (lijepo učenje Kurʼana)

Na takmičenju su učestvovali takmičari iz Bosne i Hercegovine a ocjenjivala ih je stručna komisija u sastavu:

1. Kurra’ hafiz dr. Dževad Šošić, predsjednik,
  2. Hafiz dr. Mensur Malkić, član,
  3. Hafiz mr. Abdulaziz Drkić, član.

Muhamed Vehab, učenik trećeg razreda Gazi Husrev-begove medrese osvojio je 1. mjesto u kategoriji Tilavet dok je Bilal Hamidović, učenik drugog razreda GHb medrese osvojio 3. mjesto u kategoriji Hifz 10 džuzova.

Raduje nas činjenica da je hafiz Ahmed Hamidović, učenik generacije Gazi Husrev-begove medrese u šk. 2018/2019. godini, osvojio je 1. mjesto u kategoriji Hifz 20 džuzova.

Čestitamo Muhamedu i Bilalu kao i hafizu Ahmedu koji su na ovom takmičenju ostvarili zapažen rezultat u hifzu Kur’an-i kerima i lijepom učenju Kurʼana što predstavlja i veliki uspjeh za Gazi Husrev-begovu medresu.

Allah mubarek olsun!