Članovi kaligrafske sekcije i njihov mentor Hazim Numanagić kaligrafijom oplemenili obnovljeni restoran u Gazi Husrev-begovoj medresi

Članovi kaligrafske sekcije i njihov mentor Hazim Numanagić oplemenili su svojom kaligrafijom obnovljeni restoran u Gazi Husrev-begovoj medresi.

Kaligrafska sekcija na čelu sa uglednim sarajevskim kaligrafom Hazimom Numanagićem djeluje u Gazi Husrev-begovoj medresi u protekle dvije školske godine. Ideju direktora hfz. dr. Mensura Malkića da se zidovi u obnovljenim prostorima restorana Medrese ukrase kaligrafijom, Hazim Numanagić je pretočio u umjetničko dijelo zajedno sa svojom malom ali odabranom grupom kaligrafa: Kanitom Hajrić, Sadžidom Valjevac, Vahdinom Selimović, Emirom Kahrić, Dženanom Smajić i Lamijom Basarić.

Na zidovima restorana Medrese ispisali su:

„Prouči bismillu, jedi desnom rukom i jedi ispred sebe“, (Hadis);

„Jedite i pijte, samo ne pretjerujte, On ne voli one koji pretjeruju“ (El-A'Araf, 31.);

„O vjernici, jedite ukusna jela koja smo vam podarili i budite Allahu zahvalni, ta vi se samo Njemu klanjate! (El Bekare, 172.);

„Allahu moj, blagoslovi nam ovo čime si nas opskrbio i sačuvaj nas džehennemske vatre“ (Dova).