Prijem za medresine informatičare

U četvrtak, 13. februara 2020. godine, direktor Gazi Husrev-begove medrese hfz. dr. Mensur Malkić upriličio je prijem za učenice i učenike Gazi Husrev-begove medrese koji su, pod mentorstvom profesorice informatike Jasmine Šečerović-Botonjić, u decembru 2019. godine, učestvovali na Međunarodnom izazovu iz informatike, „Hour of Code“.

Prijem za medresine informatičare

Naš tim od 4 učenice i 6 učenika (Selma Malanović, Amera Kurtović, Meliha Horozović, Emina Šahbaz, Vedad Čolaković, Hamza Sušić, Hamza Selimović, Bakir Gracić, Abdullah Ahmed i Davud Hondo) na čelu s profesoricom Jasminom Šečerović-Botonjić bio je prvoplasirani od svih škola u Bosni i Hercegovini koje su učestvovale, te tako prošao u finale.

Na finalnom takmičenju iz programiranja u Pythonu koje je održano u subotu, 25.1.2020. godine, učenik trećeg razreda Gazi Husrev-begove medrese Davud Hondo osvojio je prvo mjesto.

Direktor je čestitao učenicama, učenicima i profesorici na postignutim rezultatima i uručio novčane nagrade.

Prijem za medresine informatičareU četvrtak, 13. februara 2020. godine, direktor Gazi Husrev-begove medrese hfz. dr….

Geplaatst door Gazi Husrev-begova medresa op Donderdag 13 februari 2020