Hafiska dova Hatidži Čengić, učenici generacije Gazi Husrev-begove medrese

Hafiska dova Hatidži Čengić, učenici generacije Gazi Husrev-begove medrese

View this post on Instagram

Hafiska dova Hatidži Čengić, učenici generacije Gazi Husrev-begove medrese U petak, 12. juna 2020. godine poslije džuma-namaza u Gazi Husrev-begovoj džamiji u Sarajevu, proučena je hafiska dova Hatidži Čengić, ovogodišnjoj maturantici Gazi Husrev-begove medrese i učenici generacije. Hafiskoj dovi prisustvovali su direktor Gazi Husrev-begove medrese, hfz. dr. Mensur Malkić, hfz. Omer Zulić i hfz. mr. Salih Halilović, drugi imam Gazi Husrev-begove džamije. Nakon proučenih ašereta od prisutnih hafiza, hafiza Hatidža je proučila kratke sure a hafisku dovu proučio je direktor Medrese, dr. hafiz Mensur Malkić. Uručena je diploma novoj hafizi i skromne hedije. Hediju ispred Gazi Husrev-begove medrese uručio je njen muhaffiz. Hafiza Hatidža Čengić, kći Faruka i Nalvedine, rođena je u Sarajevu 7. oktobra 2001. godine. Ovogodišnja je učenica generacije sa prosjekom 5.0 kroz sve razrede, učešće u vannastavnim aktivnostima i uspješno položenim hifzom. Hifz je učila pred muhaffizom, hfz. Omer-ef. Zulićem a položila 16. marta, 2020. godine pred hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u BiH u sastavu: hafiz Ismet-ef. Spahić, predsjednik; dr. hafiz Mensur-ef. Malkić, član; hafiz Haso-ef. Popara, član, i hfz. mr. Salih-ef. Halilović, član. Upućujemo iskrene čestitke hafizi Hatidži, njenoj porodici, muhaffizu Omer-ef. Zuliću i članovima Nastavničkog vijeća Gazi Husrev-begove medrese. Hafiska dova uz uži krug prisutnih i prijatelja upriličena je zbog epidemiološke situacije u našoj domovini i izmijenjenih okolnosti prilikom organiziranja vjerskih svečanosti.

A post shared by Gazi Husrev-begova medresa (@medresa1537) on