Emina Tabaković položila hifz

U četvrtak, 27. avgusta 2020. godine, pred Komisijom za hifz Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, posljednje sure Časnog Kur'ana proučila je Emina Tabaković, kći Hamzalije i Sadije iz Ilijaša i time stekla titulu hafiza Kur'ana.

Emina Tabaković položila hifz

Emina Tabaković rođena je u Sarajevu 01. januara 2001. godine. Osnovnu školu završila je u Ilijašu a ove školske godine i Gazi Husrev-begovu medresu u Sarajevu kao odlična učenica i kandidatkinja za učenicu generacije. Hifz je učila pred svojim bratom hafizom Abdurahmanom.

Polaganje hifza je trajalo od 14. do 27. avgusta 2020. godine pred hafiskom komisijom: hafiz Ismet-ef. Spahić, predsjednik; dr. hafiz Mensur-ef. Malkić, član, hafiz Haso-ef. Popara, član, i hfz. mr. Salih-ef. Halilović, član.

Upućujemo iskrene čestitke hafizi Emini, njenoj porodici, muhaffizu i kolektivu Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu.