Učenici Medrese „Reis Ibrahim-ef. Maglajlić“ posjetili Gazi Husrev-begovu medresu

U subotu, 12. septembra 2020. godine, učenici prvog razreda Medrese „Reis Ibrahim-ef. Maglajlić“ iz Banja Luke posjetili su Gazi Husrev-begovu medresu u Sarajevu. Dočekao ih je direktor Medrese, dr. sc. hfz. Mensur Malkić, i uputio riječi tople dobrodošlice.

Čestitao im je, kao „zlatnoj generaciji“, što su upisali banjalučku medresu koja je nova vrijednost i novi biser Muftijstva banjalučkog, na čelu sa muftijom mr. Nusret-ef. Abdibegovićem, a koja je zbog svojih specifičnosti ponos muslimana naših prostora.

Direktor Malkić je prisutne upoznao s historijatom Gazi Husrev-begove medrese, planom i programom, nastavnim i vannastavnim sadržajima i aktivnostima, te o uspjesima koje su, u proteklih nekoliko godina, postigli učenici i učenice Gazi Husrev-begove medrese.

U društvu domaćina, predvođeni profesorom Adnan-ef. Jusićem, pomoćnikom direktora, te odgajteljicama Ehlimanom Spahić i Ramizom Vučkić, učenici i učenice banjalučke medrese, nakon obilaska Gazi Husrev-begove medrese, posjetili su i Kuršumliju medresu i Hanikah, a potom i Gazi Husrev-begovu džamiju, proučili su Fatihu Gazi Husrev-begu i Ibrahim-ef. Haliloviću, dugogodišnjem banjalučkom muftiji.

Svaki hajr i uspješno školovanje želimo prvoj generaciji učenika i učenica a svim uposlenicima Medrese „Reis Ibrahim-ef. Maglajlić“ puno uspjeha u budućem radu i djelovanju!