Hifz položio Nurija-ef. Čikarić – svršenik Gazi Husrev-begove medrese

07. aprila 2021. godine, pred Hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini hifz je položio, u 62. godini života, hafiz Nurija ef. Čikarić, imam džamije u Planama kod Tuzle.

Rođen je u maju 1959. godine u Donjoj Kamenici kod Zvornika, a Gazi Husrev-begovu medresu u Sarajevu završio je 1978. godine, a 2004. godine diplomirao na Fakultetu islamskih nauka u Sarajevu.

Radio je kao imam u Jošanici (Zvornik), potom u Križevićima i Kraljevićima, također u zvorničkom kraju gdje ga je i zatekla agresija na BiH.

Bio je pripadnik Armije Republike BiH sve do juna 1996. godine poslije čega se ponovo vraća u Kraljeviće.

Imenovan je za glavnog imama Medžlisa Islamske zajednice Zvornik i na toj dužnosti je ostao do 2013. godine kada je prešao u džemat Plane.

Hifz je počeo učiti još u Gazi Husrev-begovoj medresi pred hafizom Ćamil ef. Silajdžićem a od januara 2020. godine učenje nastavlja pred muhaffizom Mirnes-ef. Spahićem.

Allah mubarek olsun!