Nova hafiza Alma Karzić – svršenica Gazi Husrev-begove medrese

U nedjelju, 28. novembra 2021. godine, u Sarajevu pred hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, u sastavu: hfz. Ismet-ef. Spahić, predsjednik, doc. dr. hfz. Mensur-ef. Malkić, hfz. Haso-ef. Popara i mr. hfz. Salih-ef. Halilović, uspješno je položila hifz Alma Karzić iz Zgošće kod Kaknja, i time stekla časno zvanje hafizatu-l-Kurʼani-l-kerim.

Ispit je trajao od 15. do 28. novembra 2021. godine u prostorijama Gazi Husrev-begovog mekteba.

Nova hafiza Alma Karzić – svršenica Gazi Husrev-begove medrese

Hafiza Alma Karzić, kći Kasima i Ramize iz Kaknja, rođena je 26. aprila 1986. godine u Zenici. Završila je Osnovnu školu „Abdulvehab Ilhamija“ u Tršću, a zatim i Gazi Husrev-begovu medresu u Sarajevu 2004. godine. 2010 godine diplomirala je na Pravnom fakultetu. Njen muallim je bio Šaban-ef. Šemić a muhaffiza Nermina Ćuprija.

Čestitamo hafizi Almi, njenoj porodici, muhaffizi i članovima Nastavničkog vijeća Gazi Husrev-begove medrese.