Delegacija Gazi Husrev-begove medrese u posjeti Mešihatu Islamske zajednice u Srbiji i Medresi „Gazi Isa-beg“

U srijedu, 18. maja 2022. godine, dr. hfz. Mensur Malkić, direktor Gazi Husrev-begove medrese, sa svojim pomoćnicima: prof. Halimom Husićem i mr. Dževadom Plehom, posjetio je Mešihat Islamske zajednice u Srbiji i Medresu „Gazi Isa-beg“ u Novom Pazaru, te prisustvovao Svečanoj akademiji na Fakultetu za islamske studije na kojoj su dodijeljene diplome svršenicima osnovnih, master i doktorskih studija.

Delegaciju Gazi Husrev-begove medresu primio je predsjednik Mešihata Islamske zajednice u Srbiji muftija dr. Mevlud ef. Dudić sa saradnicima.

U Medresi „Gazi Isa-beg“ domaćin im je bio hfz. Adnan Dupljak, direktor, koji je sa svojim saradnicima upriličio i posjetu odjeljenju Medrese u Tutinu, kao i odjeljenju Medrese u Sjenici koje u izgradnji.

Ovo je bila planirana uzvratna posjeta koja je potvrda nastavka odlične saradnje između Gazi Husrev-begove i Gazi Isa-begove medrese i Mešihata Islamske zajednice u Srbiji.