Predstavnici Evangelističke crkve u Njemačkoj posjetili Gazi Husrev-begovu medresu

U utorak, 24. maja 2022. godine Gazi Husrev-begovu medresu posjetili su predstavnici Evangelističke crkve u Njemačkoj. Delegaciju su činili prof. dr. Stefan Schreiner, prof. dr. Wolfgang Reinbold, Rafael Nikodemus, Ralf-Lange Sonntag, dr. Sönke Lorberg-Fehring, prof. dr. Elisabeth Hartlieb. Zajedno s njima, u ime Islamske zajednice Bošnjaka u Njemačkoj (IZBNJ), bili su i Aldin-ef. Kusur, Adem Hasanović, sekretar i Meho Travljanin.

Goste je, u musafirhani Gazi Husrev-begove medrese, primio Halim Husić, pomoćnik direktora za nastavu. Profesor Husić je izrazio dobrodošlicu članovima delegacije i govorio im o historijatu Gazi Husrev-begove medrese, Nastavnom planu i programu po kojem se izvodi nastava, broju učenika i učenica koji trenutno pohađaju nastavu i materijalno-tehničkim uslovima u kojima učenici borave i rade.