Prijem za medresine debatante

U četvrtak, 09. juna 2022. godine upriličen je prijem za učenice i učenike Gazi Husrev-begove medrese, članove debatnog kluba “Ad Factum”  koji su osvojili treće ekipno mjesto mjesto na Debatnom takmičenju “Debatne parlaonice” učenika srednjih škola Kantona Sarajevo u organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS.

Ekipu su činili: Amila Ibrica, Lamija Ibrica, Advija Memišević, Amina Kusur, Dalila Čovrk, Sumejja Delibašić i Jusuf Bukva.

U pojedinačnom plasmanu Lamija Ibrica je osvojila prvo mjesto, Amila Ibrica drugo i Advija Memišević treće mjesto.

Članove debatnog kluba “Ad Factum” i profesora Edina Baltu koji ih je pripremao za takmičenje primio je, čestitao im na pobjedi i uručio nagrade direktor Gazi Husrev-begove medrese dr. hfz. Mensur Malkić.