Čas sjećanja na dr. Teufika Muftića

U ponedjeljak, 15. maja 2023. godine, Univerzitet u Sarajevu – Orijentalni institut je, u svečanoj sali Rektorata UNSA, upriličio Čas sjećanja na dr. Teufika Muftića. Čas je održan u povodu 20 godina od preseljenja na ahiret uvaženog profesora, arabiste i poliglote, dr. Teufika Muftića.

Čas sjećanja na dr. Teufika Muftića

Učenici i učenice izborne grupe predmeta Arapski jezik i Sekcije arapskog jezika u Gazi Husrev-begovoj medresi, u pratnji predmetnih profesorica hfz. Senaide Gerin i Hedije Jusupović, prisustvovali su ovom značajnom događaju te imali priliku slušati o uvaženom dr. Muftiću od akademika Esada Durakovića i dr. Lejle Gazić, njegovih dugogodišnjih saradnika u Orijentalnom institutu te Odsjeku za Orijentalnu filologiju Filozofskog fakulteta u Sarajevu.

Čas sjećanja na dr. Teufika Muftića

Velikan arabistike, erudita i zaljubljenik u arapski jezik, ostat će u trajnom sjećanju svih onih koji su ikada na ovim prostorima zaplovili u ljepote i dubine arapskog jezika. Neka mu je vječni rahmet!