Vijesti i aktuelnosti

Promocija Gazi Husrev-begove medrese u Kiseljaku

Promocija Gazi Husrev-begove medrese u Kiseljaku
Promocija Gazi Husrev-begove medrese u Kiseljaku

U utorak, 16. maja 2023. godine upriličena je promocija Gazi Husrev-begove medrese u Kiseljaku. Promotori su bile učenice prvog razreda naše škole Babaluk Amila i Mehtić Almedina. U pratnji učenica bila je profesorica Maida Vuković Džakmić, pedagog.

Promocija Gazi Husrev-begove medrese u Kiseljaku
Promocija Gazi Husrev-begove medrese u Kiseljaku

Gazi Husrev-begova medresa predstavljena je učenicima devetog razreda OŠ “Kiseljak 1” Bilalovac, kao i u dvije područne škole: Gromiljak i Kiseljak.

Promocija Gazi Husrev-begove medrese u Kiseljaku
Promocija Gazi Husrev-begove medrese u Kiseljaku

Učenici pet odjeljenja devetog razreda spomenutih škola su tokom promocije, pored prikazivanja promotivnog filma o našoj školi, bili upoznati sa historijatom, sekcijama, organizacijom odgojno-obrazovnog rada , vannastavnim aktivnostima, internatom, uspjesima kao i raznim mogućnostima koje se stječu završetkom Gazi Husrev-begove medrese.

Promocija Gazi Husrev-begove medrese u Kiseljaku
Promocija Gazi Husrev-begove medrese u Kiseljaku

Zahvaljujemo se upravi i direktoru OŠ „Kiseljak 1“ Merhemić Nerminu na ukazanoj prilici da našu školu predstavimo učenicima ove škole. Posebno se zahvaljujemo Mujić Benjaminu, bibliotekaru, koji nam je ovog puta bio u ulozi domaćina tokom promocije.

Promocija Gazi Husrev-begove medrese u Kiseljaku
Promocija Gazi Husrev-begove medrese u Kiseljaku