Gazi Husrev-begovu medresu posjetio prof. dr. Ahmet Yıldırım, rektor Internacionalnog univerziteta u Sarajevu

U utorak, 12. septembra 2023. godine, mr. Dževad Pleh, direktor Gazi Husrev-begove medrese, upriličio je prijem za prof. dr. Ahmeta Yıldırıma, rektora Internacionalnog univerziteta u Sarajevu (IUS).

Tom prilikom iskazano je obostrano zadovoljstvo na ovoj značajnoj posjeti rektora prof. dr. Yıldırıma, a potom je bilo riječi o potencijalnim zajedničkim aktivnostima na polju edukacije, stipendiranja svršenika/maturanata medrese, kao i o drugim oblicima saradnje na različitim projektima od obostranog interesa.

Direktor Pleh se zahvalio rektoru prof. dr. Yıldırımu na posjeti kao i na dosadašnjoj plodonosnoj saradnji između Gazi Husrev-begove medrese i Internacionalnog univerziteta u Sarajevu. Naglasio je posvećenost očuvanju postojećih veza i iznimnu važnost partnerstva ove dvije odgojno-obrazovne ustanove.

Svečanom prijemu su, osim direktora mr. Pleha i rektora prof. dr. Yıldırıma, prisustvovali i Mensur Kerla, pomoćnik direktora za nastavu, Naser Mehmedović, pomoćnik direktora za internat i Maida Vuković Džakmić, pedagog.