Podjela stipendija učenicima medrese iz sredstava koje je osigurao IC Deer Park Melburn

Piše: prof. Merzuk Đulan

Dana 28.11.2012. godine izvršena je podjela stipendija učenicima Gazi Husrev-begove medrese u prisustvu pedagoga škole, prof. Sabahete Ahmetagić, odgajatelja i odgajateljica.

Iz sredstava koje je obezbjedio IC Deer Park Melburn, Australija, ukupno je podijeljeno 10.555,00 KM.

Sredstva su raspodjeljena navedenim učenicima: Muhibić (Mehmedalija) Elvedin, III razred; Čaušević (Refik) Mudžahid, III razred;  Skejić (Said) Said, III razred,  Hajdarević (Šemso) Halid, IV razred; Bulaja (Nisvet) Nisveta, IV razred; Ganić (Behaija) Mirza, II razred; Selimović (Elharun) Ejub Ensar, II razred; Zec (Muhamed) Merjema, IV razred; Mehtić (Nermin) Merjema; Sirćo (Mehmedalija) Emina, Olovo; Benkhira (Aissa) Esma, Sarajevo; Huskić (Nezuruddin) Envera; Smajić (Muhamed) Emina; Čolaković (Edib) Amina.

Učenici i profesori iskazali su zahvalnost imamu, Muhamedu-ef. Džidiću, predsjedniku džematskog odbora, te svim džematlijama IC Deer Park Melburn koji su na bilo koji način doprinijeli da se i ove, kao i prethodne dvije godine, obezbijede sredstva za stipendiranje najpotrebnijih učenika naše škole.