Jasir Kovačević, učenik Gazi Husrev-begove medrese, osvojio 2. mjesto na XXII Evropskom takmičenju učača Kur'ana u Zagrebu

Jasir Kovačević

U periodu 22.-24.10.2015./09.-11.01.1437. h.g. održano je 22. Evropsko takmičenje učača Kur'ana u Zagrebu, u organizaciji Mešihata Islamske zajednice u Hrvatskoj, Medžlisa Islamske zajednice Zagreb, Svjetske organizacija za hifz iz Džidde (Saudijska Arabija) i Ministarstva vakufa Države Katar povodom 28. godišnjice svečanog otvorenja Zagrebačke džamije. Već 22. godinu, povodom svečanog otvorenja Zagrebačke džamije, u Islamskom centru Zagreb okupe se najbolji učači Kur’ana iz Europe i gosti iz drugih zemalja, ove godine njih 82.

Gazi Husrev-begovu medresu predstavljao je Kovačević Jasir, učenik IVa odjeljenja i osvojio 2. mjesto u kategoriji tilawet medresa.

U pratnji učenika bio je hfz. Omer Zulić, prof. kiraeta.