Delegacije iz Malezije i Indonezije posjetile Gazi Husrev-begovu medresu

U četvrtak, 12. novembra 2015. godine, delegacije iz Malezije i Indonezije koje su učestvovale na seminaru o zekatu posjetile su Gazi Husrev-begovu medresu. Primio ih je direktor hfz. mr. Mensur ef. Malkić.

U delegaciji su bili Datuk Haji Che Mat Che Ali, predsjednik Upravnog odbora  Centra za prikupljanje zekata iz Kuala Lumpura, Amran Hazali, šef odjela za međunarodne odnose u Centru i Mohd Shukri Md Azhari, šef odjela za IT i dr. Irfan Syauqi Beik, direktor Centra za islamsko poslovanje i ekonomske studije.

Direktor je upoznao goste s radom i djelovanjem Gazi Husrev-begove medrese te činjenicom da je značajan broj svršenika Medrese studirao na prestižnim fakultetima u Maleziji.

Razgovoru su prisustvovali i mr. Dževad ef. Pleh, hfz. mr. Dževad ef. Hrvačić i prof. Seida Mustafić, te mr. Elnur ef. Salihović, rukovodilac Ureda za zekat Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini i prof. Ibrahim ef. Ahmetagić ispred Uprave za vjerske poslove.