Vijesti i aktuelnosti

Učenici Medrese na atletskom kupu općine Stari Grad

U petak, 15.4.2016. godine, na atletskoj stazi stadiona “Asim Ferhatović Hase” održan je atletski kup srednjih škola s područja općine Stari Grad. Učenici naše škole su uvijek i dobri sportisti, te su se odazvali i učestvovali i na ovom takmičenju. Nastupili su u sljedećim disciplinama: skok u dalj, bacanje kugle, utrka na 100 m, utrka na 400 m i štafeta 4×100 m.

Medresu je predstavljalo oko dvadeset takmičara, koji su ostvarili odlične rezultate: Maid Bajrić je u disciplini skok udalj zauzeo prvo mesto, Anes Gadžo je u bacanju kugle također zauzeo prvo mjesto, dok je Žiga Amel osvojio drugo, a Nedžma Botonjić treće mjesto; štafeta 4×100: Maid Bajrić, Hamza Jelić, Irfan Gibanica i Ammar Karaman prvo mjesto te Erna Krčalo, Adisa Demirović, Nadira Imamović, Nusrah Hadžić drugo mjesto. Ferid Avdović je u utrci na 400 m osvojio prvo mjesto.

Zahvaljujući ovakvim pojedinačnim rezultatima, učenici Medrese su u ukupnom poretku zauzeli drugo mjesto.

Čestitamo učenicima te profesoru Omeru Derviševiću i profesorici Dženiti Resić na ostvarenim rezultatima.