Promocija Gazi Husrev-begove medrese u Goraždu

Piše: Advija Hrelja
Foto: Ahmedin Hurić

U srijedu, 20. aprila 2016. godine, predstavnici Gazi Husrev-begove medrese: Hurić Ahmedin i Hrelja Advija, na čelu sa pomoćnikom direktora za nastavu Dževadom Plehom, promovisali su Medresu u dvije osnovne škole u Goraždu: Husein ef. Đozo i Fahrudin (Fahro) Baščelija.

Dočekani su toplom dobrodošlicom, a ispraćeni lijepim riječima zahvale za čin upoznavanja osnovaca sa radom Medrese, te vrijednostima pomoću kojih je ova škola iznjedrila učenjake koji danas šire nauku i moral.

Učenici završnih razreda osnovnih škola pažljivo su pratili prezentaciju naših učenika, a potom ih obasipali pitanjima. Ahmedin i Advija iz Goražda su donijeli lijepo iskustvo, uz nadu da su kod učenika probudili želju za Medresom.