Još jedna svršenica Gazi Husrev-begove medrese položila hifz

U petak, 11. novembra 2016. godine, nakon ikindija-namaza u Gazi Husrev-begovoj džamiji proučena je hafiska dova mladoj hafizi Belmi Hajrić, svršenici Gazi Husrev-begove medrese. Hafiza Belma je 133 čuvar posljednje Allahove objave Kur'an-i kerima koja je hifz počela učiti u Medresi a učenje je okončala kao studentica Fakulteta islamskih nauka pred muhaffizom mr. Abdul-Azizom Drkićem.

Svečanu promociju mlade hafize svojim prisustvom su uveličali mr. Nusret ef. Abdibegović, direktor Uprave za vjerske poslove i izaslanik Reisu-l-uleme, dr. Abdulgafar ef. Velić, izaslanik sarajevskog muftije, dr. Zuhdija Hasanović, dekan FIN-a, mr. hfz. Mensur Malkić, direktor Gazi Husrev-begove medrese i Malik ef. Šljivo, izaslanik glavnog imama MIZ Sarajevo.

Čestitke ispred Nastavničkog vijeća Gazi Husrev-begove medrese i poklon mladoj hafizi uručila je prof. Sabaheta Ahmetagić, pedagog Gazi Husrev-begove medrese.

Hafiza Belma Hajrić, kćerka Mirsada i Hajrije, rođena je 1995. godine u Bugojnu gdje je završila osnovnu šklolu. Gazi Husrev-begovu medresu u Sarajevu okončala je odličnim uspjehom. Studentica je treće godine Fakulteta islamskih nauka u Sarajevu. Hifz je završila pred muhafizom mr. Abdul-Azizom Drkićem.

Podsjećanja radi, 2016. godine, sedam svršenika Gazi Husrev-begove medrese uspješno su položili hifz pred Hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice i to: Samra Pivić, Semir Imamović, Nizama Imamović, Ibrahim Orman, Hajra Imamović, Lamija Alijević i Belma Hajrić. Čestitamo mladoj hafizi Belmi na stjecanju najčasnije titule!