Direktor Gazi Husrev-begove medrese hfz. mr. Mensur Malkić posjetio načelnika Općine Centar Nedžada Ajnadžića

U utorak, 30. maja 2017. godine direktor Gazi Husrev-begove medrese hfz. mr. Mensur Malkić sastao se sa načelnikom Općine Centar Nedžadom Ajnadžićem u zgradi općine.

Povod sastanka bio je razgovor o projektu rekonstrukcije i adaptacije zgrade ženskog odjeljenja Gazi Husrev-begova medrese u ulici Hamdije Kreševljakovića 58A. Kako je u toku izrada idejnog rješenja koje prethodi postupku izdavanja urbanističko-građevinskih dozvola Općine Centar sastanku su prisutvovali arhitekt Nedim Hadžiabdić, sekretar Medrese Benaris Šehić, savjetnik Načelnika gospodin Mustafa Resić i pomoćnica Načelnika za prostorno uređenje gospođa Alma Sadović.

Bila je ovo prilika da direktor Malkić uruči načelniku Ajnadžiću i savjetniku Resiću Monografiju „Gazi Husrev-begova medresa – 480 godina“, kao znak zahvalnosti na podršci Općine Centar našoj školi.