Terenska nastava za učenike izborne grupe nastavnih predmeta Historija-Geografija

U subotu, 28.10.2017. godine, učenici izborne grupe nastavnih predmeta Historija-Geografija, u pratnji profesora Hajrudina Mešića, Selme Ćerimagić i Halima Husića, realizovali su jednodnevnu terensku nastavu u gradovima sjeverne Bosne.

Učenici su imali priliku da saznaju više informacija o kulturno- historijskom i prirodnom nasljeđu gradova sjeverne Bosne, te u Gradačcu i Tuzli obići najpoznatije kulturno-historijske spomenike.

Domaćin učenicima u Gradačcu bio je profesor Muhamed Mehanović, kojem se ovim putem zahvaljujemo, a posebno gospodinu Hajrudinu Mehanoviću svršeniku Gazi Husrev-begove medrese (direktor JU Dječiji vrtić „Kolibri“), koji nam svaki put pruža podršku pri realizaciji terenske nastave u Gradačcu. Zahvaljujemo se i upravi škole na podršci pri realizaciji ovog vida nastave.

Voditelji aktivnosti:  profesori Hajrudin Mešić i Selma Ćerimagić