Proučena dova hafizu Vedadu Jupiću profesoru u Gazi Husrev-begovovoj medresi

U nedjelju, 04. marta 2018. godine, nakon podne-namaza u džamiji džemata Šije kod Tešnja proučena je hafiska dova mladom hafizu mr. Vedad-ef. Jupiću, profesoru matematike u Gazi Husrev-begovoj medresi. Hafiz Vedad hifz je položio pred hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini od 28. decembra 2017. do 13. januara 2018. godine u sastavu: hfz. Ismet-ef. Spahić, predsjednik, mr. hfz. Mensur-ef. Malkić, član i hfz. Haso-ef. Popara, član.

Svečanu promociju mladog hafiza svojim prisustvom su uveličali dr. Ejub-ef. Dautović, zenički muftija i izaslanik Reisu-l-uleme, mr. hfz. Mensur-ef. Malkić, direktor Gazi Husrev-begove medrese, mr. Fuad-ef. Omerbašić, glavni imam MIZ Tešanj, Zehrudin Kruško, predsjednik MIZ Tešanj, Suad Huskić, načelnik općine Tešanj, profesori i odgajatelji Gazi Husrev-begove medrese te rodbina i prijatelji hafiza Vedada.

Riječi dobordošlice prisutnima uputio je Ševal-ef. Delić, imam džemata Šije a uvodno obraćanje mr. Fuad-ef. Omerbašić, glavni imam MIZ Tešanj. Nakon učenja Kurʼana prisutnih hafiza, vazun-nasihat je kazivao mr. hfz. Mensur-ef. Malkić, direktor GHB medrese istakavši da je u kolektivu Gazi Husrev-begove medrese uposleno 11 hafiza što je oko jedne četvrtine Nastavničkog vijeća. Diplomu hafizu Vedadu uručio je dr. Ejub-ef. Dautović, zenički muftija a čestitke ispred Nastavničkog vijeća Gazi Husrev-begove medrese i poklon mladom hafizu uručio je prof. Halim-ef. Husić, pomoćnik direktora za nastavu Gazi Husrev-begove medrese.

Hafiz Vedad-ef. Jupić, sin šehida Bajrama i Fadile, rođen je 26. septembra 1992. godine u Tešnju, završio je osnovnu šklolu „Mustafa Mulić“ u Šijama. Gazi Husrev-begovu medresu u Sarajevu okončao je 2011. godine a na Prirodno-matematičkom fakultetu (odjsek matematika) Univerziteta u Sarajevu 2016. godine stekao je zvanje magistra. Vedad je također, student treće godine Fakulteta islamskih nauka u Sarajevu. Hifz je završio pred muhafizom mr. Salih-ef. Halilovićem, drugim imamom Begove džamije.

Čestitamo mladom hafizu Vedad-ef. na stjecanju najčasnije titule!