Kamp kaligrafije i fotografije

U organizaciji Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini održan je kamp kaligrafije i fotografije, 20. i 21. aprila 2018. godine, za učenike i učenice bosanskohercegovačkih medresa u Karađoz-begovoj medresi u Mostaru.

Učenici naše škole, članovi kaligrafske i fotografske sekcije Zejneb Musić, Irma Muratović i Hadis Terzić, u pratnji profesorice historije Selme Ćerimagić, uzeli su učešće na pomenutom kampu.

Učenici su imali priliku dobiti više informacija o islamskoj umjetnosti i kulturi na predavanju mr. Lejle Boškailo-Obradović, te učestvovati na radionici kaligrafije koju je vodio jedan od najpoznatijih bosanskohercegovačkih kaligrafa Munib Obradović, i na radionici fotografije koju su vodili poznati mostarski fotografi Dino Joldić i Edin Junuzović.

Ovom prilikom zahvaljujemo se Karađoz-begovoj medresi na gostoprimstvu.