Proučena hafiska dova hfz. Fatimi Gazić svršenici Gazi Husrev-begove medrese

Foto: medzlis-zepce.info

U nedjelju 24. juna 2018. godine u džamiji u džematu Orčevići, Medžlis Islamske zajednice Žepče proučena je hafiska dova Fatimi Gazić, svršenici Gazi Husrev-begove medrese.

Hafiza Fatima je hifz položila u aprilu 2018. godine pred Komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini. Muhaffiz joj je bio hfz. dr. Safet ef. Husejnović, imam Sejmenske džamije u Zenici.

Izaslanik Reisu-l-uleme Islamske zajednice u BiH hafiz Mensur ef. Malkić, direktor Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu, uručio je diplomu hafiza Kur'ana Časnog Fatimi Gazić, a dovu je proučio njen muhaffiz, hfz. dr. Safet ef. Husejnović.

Svečanoj hafiskoj dovi prisustvovali su, pored roditelja i članovi porodice hafize Fatime, Edin ef. Kavazović, sekretar muftijstva zeničkog, Džafer ef. Gračić, glavni imam MIZ-e Žepče,  kao i veliki broj imama i profesora medresa.

Prisutnim vjernicima su se, pored izaslanika Reisu-l-uleme Islamske zajednice u BiH hfz. mr. Mensura Malkića obratili: glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Žepče Džafer ef. Gračić,  Edin ef. Kavazović i prof. dr. Zuhdija Adilović.

Hafiza Fatima Gazić, kćerka Enesa i Nermine, rođena je 1998. godine u Zenici. Prve korake u hifzu Kur'ana započela u drugom razredu medrese kod hfz. Almedine Bojić-Rizvić, zatim kod profesora Kiraeta hfz. Omer ef. Zulića i na kraju kod hfz. dr. Safet ef. Husejnovića, pred kim je i okončala hifz. Trenutno je student prve godine Islamskog pedagoškog fakulteta u Zenici na odsjeku za Arapski jezik i književnost.