Promocija Gazi Husrev-begove medrese u Kaknju

U ponedjeljak, 08. aprila 2019. godine, upriličena je posjeta i promocija Gazi Husrev-begove medrese u tri osnovne škole u Kaknju.

Učešće u promociji imale su učenice četvrtog razreda Nermana Đakovac i Rejhana Helja, te Muhamed Vehab učenik drugog razreda i Ahmed Berbić učenik trećeg razreda. U pratnji učenika bili su profesori Vedad Jupić i Naser Mehmedović.

Naši promotori su učenicima govorili o historijatu Medrese, odgojno-obrazovnom radu, nastavnim i vannastavnim aktivnostima, uspjesima koje naši učenici ostvaruju u raznim oblastima i mogućnostima koje im se otvaraju nakon njenog završetka.

Ovim putem želimo se zahvaliti na gostoprimstvu direktorici O. Š. “Mula Mustafa Bašeskija” Fikreti Ljevo, direktorici O. Š. “Hamdija Kreševljaković” Nedžmini Buza i njenoj pomoćnici Elviri Haračić, te Fikretu Kurtoviću, direktoru O. Š. “Omer Mušić”. Posebno se zahvaljujemo rukovodstvu Medžlisa IZ Kakanj na pruženoj podršci i ostvarenoj saradnji.