Lamija Basarić položila hifz

U ponedjeljak, 11. novembra 2019. godine, u Sarajevu, pred hafiskom komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, uspješno je položila hifz Lamija Basarić, učenica drugog razreda Gazi Husrev-begove medrese.

Lamija Basarić položila hifz

Hafiza Lamija Basarić, kći Amira i Dalide iz Sarajeva, rođena je u Travniku 10. oktobra 2002. godine. Osnovnu školu završila je u Rijadu, Kraljevina Saudijska Arabija, a Gazi Husrev-begovu medresu upisala je školske 2018/2019. godine. Prvi razred Medrese završila je odličnim uspjehom sa prosječnom ocjenom 5,00 i primjernim vladanjem. Hifz je učila pred muhaffizom hfz. dr. Đevadom Hrvačićem, profesorom fikha i hadisa u Gazi Husrev-begovoj medresi. Polaganje hifza je trajalo od 28. oktobra do 11. novembra 2019. godine pred hafiskom komisijom: hadži-hafiz Ismet-ef. Spahić, predsjednik; dr. hafiz Mensur-ef. Malkić, član, i hadži-hafiz Haso-ef. Popara, član.

Čestitamo mladoj hafizi Lamiji, njenoj porodici, muhaffizu i članovima Nastavničkog vijeća Gazi Husrev-begove medrese.