Učenici Gazi Husrev-begove medrese organizirano posjetili 31. međunarodni sajam knjiga

Praksa da učenici Gazi Husrev-begove medrese koji su za izbornu nastavu odabrali Bosanski jezik i književnost organizirano posjećuju Sajam knjige nastavljena je i ove godine.

Posjeta Sajmu nije samo stvaranje dobre navike nego je i jedan od načina da se, u vremenu tržišta i poplave svega i svačega, trenira kako se dolazi do knjige koja će donijeti korist njenom čitaocu. Izbor je važan koliko i samo čitanje. Zato je prije posjete razgovarano o naslovima koji su poželjni ukoliko se učenici odluče da sjećanje na ovu posjetu obilježe i ponekom kupljenom knjigom.

Sajamska statistika pokazuje sve manji broj posjetitelja što nas neće obeshrabriti da u ovim i sličnim sadržajima pronalazimo zadovoljstvo i korist.

Mirzet Hamzić, prof.