Proučena hafiska dova hafizu Bilalu Kovačeviću, svršeniku Gazi Husrev-begove medrese

U subotu, 18. januara 2020. godine, u džamiji Trn/Polje, proučena je hafiska dova hafizu Bilalu Kovačeviću, svršeniku Gazi Husrev-begove medrese.

Organizator hafiske dove bio je Medžlis Islamske zajednice Velika Kladuša a dova je upriličena u džematu Trn/Polje u kojem Bilalov otac Bećo-ef. Kovačević obavlja imamsku dužnost. Svečanosti su, pored roditelja, rodbine, prijatelja i džematlija prisustvovali: izaslanik reisu-l-uleme hafiz mr. Abdulaziz Drkić, muftija bihaćki Mehmed-ef. Kudić, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Velika Kladuša Ismet-ef. Mustedanagić, muhaffiz Nedžad-ef. Ćeman, kao i brojne kolege imami i hafizi. Nakon učenja ašereta koja su učili prisutni hafizi i učenja kratkih sura koje je proučio hafiz Bilal Kovačević, hafisku dovu proučio je muhaffiz Nedžad-ef. Ćeman. Nakon hafiske dove prisutnima se obratio izaslanik reisu-l-uleme hfz. mr. Abdulaziz Drkić koji je prenio selame i čestitke Reisu-l-uleme, a potom održao prigodan vaz i uručio diplomu i hediju Rijaseta IZ-e u BiH, novom hafizu Bilalu Kovačeviću. Poklon ispred Gazi Husrev-begove medrese uručio mu je njegov muhaffiz Nedžad-ef. Ćeman, odgajatelj u Gazi Husrev-begovoj medresi.

Geplaatst door Gazi Husrev-begova medresa op Maandag 20 januari 2020

Hafiz Bilal Kovačević, sin Beće i Esme iz Velike Kladuše, rođen je u Bihaću 6. januara 2000. godine. Gazi Husrev-begovu medresu upisao je školske 2015/2016. godine. Hifz je učio pred muhaffizom hfz. Nedžad-ef. Ćemanom a položio je 23. decembra, 2019. godine pred hafiskom komisijom u sastavu: kurra hafiz dr. Dževad Šošić, hfz. dr. Muhamed Čajlaković, hfz. dr. Đevad Hrvačić i hfz. mr. Abdulaziz Drkić.

Čestitamo mladom hafizu Bilalu, njegovoj porodici i muhaffizu Nedžad-ef. Ćemanu.