Muhamed Aletić položio hifz

U subotu, 22. avgusta 2020. godine, pred Komisijom za hifz Rijaseta IZ-e u Bosni i Hercegovini, posljednje sure Kur'ana, a.š., proučio je Muhamed Aletić, sin hafiza Salema i Amele iz Bilalovca, općina Kiseljak, čime je stekao titulu Hafiza Kur'ani-kerima.

Muhamed Aletić položio hifz

Muhamed Aletić  rođen je 18. juna 2000. godine u Travniku. Osnovnu školu završio je u Kiseljaku a zatim i Gazi Husrev-begovu medresu 2018. godine. Hifz je učio pred svojim profesorom kiraeta u Medresi, hafizom Omerom Zulićem. Trenutno je student II godine Fakulteta islamskih nauka u Sarajevu. Oženjen je hafizom Velidom, također svršenicom Gazi Husrev-begove medrese.

Muhamed Aletić položio hifz

Polaganje hifza je trajalo od 08. do 22. avgusta 2020. godine pred hafiskom komisijom: hafiz Ismet-ef. Spahić, predsjednik; dr. hafiz Mensur-ef. Malkić, član; hafiz Haso-ef. Popara, član, i hfz. mr. Salih-ef. Halilović, član.

Muhamed

Upućujemo iskrene čestite hafizu Muhamedu, njegovoj porodici, muhaffizu kao i kolektivu Gazi Husrev-begove medrese u Sarajevu.