Hor Gazi Husrev-begove medrese nastupio u Programu XXIII finalnog mektebskog takmičenja

U nedjelju, 6. juna 2021. godine na Fakultetu islamskih nauka u Sarajevu, održano je XXIII Finalno mektebsko takmičenje za nivo Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

Program otvaranja takmičenja uljepšao je, svojom izvedbom ilahija, hor Gazi Husrev-begove medrese u sastavu: hfz. Hamza Ćelović, Omer Sinanović, Ferzudin Zulić i Muhamed Hurem.

Program je započet učenjem Kur’ana, a uvodno ašere proučio je ovogodišnji maturant Medrese hfz. Hamza Ćelović.

Prisutnima se, između ostalih, obratio i direktor Uprave za vjerske poslove Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Ismail-ef. Smajlović.

Direktor Smajlović uručio je Zahvalnicu direktoru Gazi Husrev-begove medrese doc. dr. hfz. Mensur-ef. Malkiću, za doprinos Medrese u organizaciji Takmičenja.