Hafiska dova Emini Buljubašić, učenici četvrtog razreda Gazi Husrev-begove medrese

U Gazi Husrev-begovoj džamiji u Sarajevu, u nedelju, 19. septembra 2021. godine, proučena je hafiska dova Emini Buljubašić, učenici četvrtog razreda Gazi Husrev-begove medrese.

Organizator hafiske dove bio je Medžlis Islamske zajednice Sarajevo u saradnji sa Gazi Husrev-begovom medresom. Svečanosti su, pored roditelja, rodbine i prijatelja prisustvovali: mr. hfz. Salih-ef. Halilović, izaslanik reisu-l-uleme;  Elvedin-ef. Klisura, izaslanik glavnog imama Medžlisa Islamske zajednice Sarajevo i dr. Ahmed Purdić, izaslanik muftije sarajevskog.

Nakon učenja ašereta koja su učili prisutni hafizi i učenja kratkih sura koje je proučila hafiza Emina, hafisku dovu je proučio hfz. Omer Zulić.

Nakon hafiske dove prisutnima se obratio izaslanik reisu-l-uleme mr. hfz. Salih-ef. Halilović koji je prenio selame i čestitke Reisu-l-uleme, a potom održao prigodan vaz i uručio diplomu i hediju Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini hafizi Emini.

Poklon ispred Gazi Husrev-begove medrese predala joj je njena odgajateljica hfz. Almedina Bojić-Rizvić.