Vijesti i aktuelnosti

Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini

Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini

U srijedu, 29. decembra 2021. godine, u amfiteatru Gazi Husrev-begove medrese upriličena je Svečana akademija za učenice i učenike povodom 485. godišnjice Medrese, na kojoj su dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, profesore i profesorice u školskoj 2020/2021. godini.

Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini

Ove godine, zbog propisanih epidemioloških mjera uzrokovanih pandemijom COVID-19, odnosno ograničenog broja osoba koje mogu boraviti u zatvorenom prostoru, Svečanoj akademiji za učenike prisustvovali su samo učenice i učenici koji primaju nagrade i njihovi razrednici i odgajatelji. Dodjela nagrada i pohvala organizirana je po razredima u tri različite sesije.

Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini

Na samom početku, nakon ašereta koje je proučio učenik četvrtog razreda Muhamed Hurem i intoniranja himne Gazi Husrev-begove medrese prisutnima se obratio moderator programa Hajrudin Mešić, profesor historije i geografije u našoj školi. Želim da vam se zahvalim, što ste došli na ovo mjesto da zajedno obilježimo najvažniji datum u historiji Gazi Husrev-begove medrese. Historija živi od datuma i sjećanja, a datumi su lijepa prilika da pokažu šta nas to povezuje sa događajem kojeg obilježavamo. Dakle, zašto smo se okupili na ovoj svečanosti? Odgovor je slijedeći, ponovo smo zajedno na akademiji upriličenoj u povodu obilježavanja Dana škole. Ove godine Gazi Husrev-begova medresa obilježava 485. godinu  kontinuiranog rada i tim povodom će biti uručeno  322 pohvale i nagrade najuspješnijim u prošloj školskoj godini, rekao je profesor Mešić u uvodnom obraćanju.

Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini

Odlukom Nastavničkog vijeća Gazi Husrev-begove medrese svim učenicama i učenicima koji su prošlu školsku 2020/21. godinu završili sa odličnim uspjehom i primjernim vladanjem, kao i onima koji nisu imali izostanaka, dodijeljeno je 287 pohvala i nagrada i to: I razred (102), II razred (99) i treći razred (86) pohvala i nagrada. Nagrade učenicama i učenicima uručili su njihovi razrednici.

Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini

Nakon nagrada za odličan uspjeh i primjerno vladanje i redovno pohađanje nastave, nagrade su primili učenice i učenici koji su ostvarili zapažene rezultate na vanškolskim takmičenjima:

  1. Na konkursu za najbolji literarni rad u okviru dana „ Isaka Samokovlije “ –   manifestacije „Sunce nad Drinom“  april 2021. godine učenica II-d Ehlimana Hasagić osvojila je treće mjesto. Nagradu joj je uručila njezina mentorica, profesorica Maida Ćerimović.
  2. Na Kantonalnom takmičenju iz nastavnog predmeta Bosanski jezik i književnost koje je održano u aprilu 2021. u organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, učenik III-a Armin Arnautović je osvojio prvo mjesto. Nagradu mu je uručila njegova mentorica, profesorica  Maida Ćerimović.
  3. Na literarnom konkursu u organizaciji „Matice Hrvatske“ u Bosni i Hercegovini za učenike srednjih škola Kantona Sarajevo učenica III-d hfz. Zerisa Pleh osvojila je treće mjesto. Nagradu joj je uručila njezina mentorica, profesorica  Maida Ćerimović.
  4. Na Kantonalnom takmičenju iz nastavnog predmeta Fizika, koje je održano u maju 2021. u organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo,  učenik IV-b Ibrahim Tabaković je osvojio drugo mjesto. Nagradu mu je uručila njegova mentorica, profesorica Elma Macić.
  • Na Kantonalnom takmičenju iz nastavnog predmeta Bosanski jezik i književnost koje je održano u aprilu 2021. u organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, učenica IV-b  Fatima Huseinspahić je osvojila prvo mjesto. Nagradu joj je uručio njezin mentor, profesor Edin Balta.
Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini

U protekloj školskoj godini godini održana su i sportska takmičenja na kojima naši učenice i učenici ostvaruju zapažene rezultate. U povodu obilježavanja Dana škole najuspješnijim pojedincima i ekipama nagrade su uručili profesori sporta u Gazi Husrev-begovoj medresi:  profesorica Džanita Resić i profesor Omer Dervišević

Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini

Posebno nas čini ponosnim što je, u ovoj godini, sedam učenica i učenika Gazi Husrev-begove medrese položilo hifz pred Komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini i steklo titulu hafiza: Emina Buljubašić, Zerisa Pleh, Iman Silajdžić, Ajna Maglić, Bilal Hamidović, Davud Aldobašić i Hamza Attar. Nagrade i priznanja mladim hafizama i hafizima uručili su profesori Kiraeta u Gazi Husrev-begovoj medresi: hfz. Mensud Đulović i hfz. Omer Zulić.  

Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini
Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini

Dan škole i ove godine, obilježen je raspisivanjem konkursa za najbolji literarni rad na nivou škole. Tema ovogodišnjeg konkursa bila je Plemenitost se ne da opisati, nju valja živjeti i doživjeti. Komisija u sastavu: profesor Mirzet Hamzić, predsjednik, profesorica Maida Ćerimović, član i profesor Edin Balta član, odabrala je tri najbolja rada, a profesor Edin Balta proglasio je pobjednike konkursa.  Prvo mjesto pripalo je učeniku Mustafi Sinanoviću (IVb), drugo mjesto zauzela je hafiza Zerisa Pleh (IIId), a treće mjesto Armin Arnautović, učenik IIIa.

Nagradu za najuspješnije odjeljenje u učenju i vladanju u školskoj 2020/21. godini dobilo je odjeljenje IVc sa srednjom ocjenom uspjeha 4,67, njihov razrednik dr. hfz. Đevad Hrvačić i odgajateljica hfz. Almedina Bojić-Rizvić.

Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini

Nagradu za odjeljenje s najmanje izostanaka  primilo je odjeljenje IIc, njihova razrednica Muška Memišević i odgajateljica hfz. Lejla Fulurija.

Nagrade najuspješnijim razrednicima i odgajateljicama u prošloj školskoj godini uručio je direktor Gazi Husrev-begove medrese doc. dr. hfz. Mensur Malkić. Nakon uručenja nagrada direktor Malkić se zahvalio profesorima i profesoricama, odgajateljima i odgajateljicama koji su itekako zaslužni što učenice i učenici Gazi Husrev-begove medrese danas primaju nagrade. Zahvaljujem se Komisiji za obilježavanje Dana škole: mr. Dževadu Plehu, profesoru Hajrudinu Mešiću i profesorici Maidi Ćerimović, a posebno se zahvaljujem vama učenicima meni najdraže škole, koji svojim uspjesima i rezultatima promovišete i afirmišete ovu školu koja u kontinuitetu radi, obrazuje i odgaja punih 485 godina. Skrenuo je pažnju učenicima da iskazuju poštovanje svojim profesorima citirajući izreku hazreti Alije: “Ko me nauči jedan harf, zaslužio je moje poštovanje četrdeset godina”. Čestitam vam i molim Boga da vam olakša na putu sticanja znanja, istaknuo je, između ostalog, u svom obraćanju direktor Gazi Husrev-begove medrese doc. dr. hfz. Mensur Malkić.

Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini

U toku prvog polugodišta održana su i školska kviz-takmičenja. Rezultate školskog kviza, koji je organiziran u povodu Dana škole, objavila je predsjednica Udruženja učenika Gazi Husrev-beg, Fatima Huseinspahić. Pobjednik ovogodišnjeg kviz-takmičenja je IVa odjeljenje.

Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini

Sveukupnoj svečarskoj atmosferi doprinio je učenik trećeg razreda Hamza Muslim svojom muzičkom izvedbom.

Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini
Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini
Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini
Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini
Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini
Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini
Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini
Dodijeljene pohvale i nagrade za najuspješnije učenike i učenice, razrednike i odgajateljice u školskoj 2020/2021. godini