Hor Gazi Husrev-begove medrese na zatvaranju manifestacije „Dani o Allahovom Poslaniku – Selam, ya Resulallah“

U subotu, 12. februara 2022. godine, poslije jacija-namaza, u džamiji džemata Novi Miljanovci, u organizaciji Medžlisa Islamske zajednice Tešanj, Hor Gazi Husrev-begove medrese, predvođen profesorom hfz. Nedžad-ef. Ćemanom, izveo je mevludski program povodom obilježavanja 50 godina džemata u okviru kojeg je proučena hatma-dova plemenitim šehidima.

Na početku programa prisutne je poselamio i izrazio dobrodošlicu Bersad-ef. Kozlić, džematski imam kao i mr. Fuad-ef. Omerbašić, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Tešanj. Vazu-nasihat kazivao je doc. dr. hfz. Mensur-ef. Malkić, direktor Gazi Husrev-begove medrese a dovu je proučio profesor hfz. Nedžad-ef. Ćeman.

Na kraju programa, izvođačima i prisutnima se zahvalio hadži Zehrudin Kruško, predsjednik MIZ-e Tešanj i uručio zahvalnicu direktoru Malkiću za učešće Gazi Husrev-begove medrese u programu obilježavanja godišnjice Džemata.

Direktor Malkić je iskoristio ovu prigodu da, zajedno sa glavnim imamom Omerbašićem i predsjednikom Medžlisa hadži Zehrudinom Kruškom, posjeti majku šehida Mehmeda Omerbašića, koji je, kao učenik drugog razreda Gazi Husrev-begove medrese, boreći se na prvoj liniji odbrane položio svoj život za odbranu naše domovine Bosne i Hercegovine.

Gazi Husrev-begova medresa u programu obilježavanja 50. godišnjice  džemata Novi Miljanovci
Gazi Husrev-begova medresa u programu obilježavanja 50. godišnjice džemata Novi Miljanovci “

Mehmed Omerbašić je jedan od 90 šehida – učenika, svršenika, imama i profesora Medrese koji su dali svoje živote u borbi protiv agresora a njihova imena uklesana su na Spomen-obilježju šehidima koje se nalazi u dvorištu Gazi Husrev-begove medrese. Da ih Allah, dž.š., obaspe džennetskim ljepotama!