Vijesti i aktuelnosti

Drugo mjesto na takmičenju iz Arapskog i Bosanskog jezika za učenike četvrtih razreda medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini

Drugo mjesto na takmičenju iz Arapskog i Bosanskog jezika za učenike četvrtih razreda medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini
Drugo mjesto na takmičenju iz Arapskog i Bosanskog jezika za učenike četvrtih razreda medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini

Na ovogodišnjim takmičenjima iz Bosanskog i Arapskog jezika za učenike četvrtih razreda medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, koja je organizirala Uprava za obrazovanje i nauku Rijaseta, učenice i učenici Gazi Husrev-begove medrese zauzeli su druga ekipna mjesta.

Na takmičenjima su učestvovale Behram-begova medresa, Gazi Husrev-begova medresa, Elči Ibrahim-pašina medresa, Medresa Osman-ef. Redžović, Karađoz-begova medresa, Medresa Reis Džemaludin-ef. Čaušević i  Medresa Gazi Isa-beg iz Novog Pazara.

Drugo mjesto na takmičenju iz Arapskog i Bosanskog jezika za učenike četvrtih razreda medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini
Drugo mjesto na takmičenju iz Arapskog i Bosanskog jezika za učenike četvrtih razreda medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini

Takmičenje iz Bosanskog jezika organizirano je 07. marta 2022. godine u Medresi „Reis Džemaludin-ef. Čaušević“ u Cazinu. Gazi Husrev-begovu medresu predstavljali su učenici četvrtog razreda: Fatima Huseinspahić, Hamza Adilović i Mustafa Sinanović. U pojedinačnom plasmanu Mustafa Sinanović je zauzeo 4. mjesto, Fatima Huseinspahić sedmo a Hamza Adilović 8. mjesto. U ekipnom plasmanu naši učenici su podijelili drugo mjesto sa ekipom Medrese Osman-ef. Redžović iz Visokog. Pripremu učenika za takmičenje vršio je Edin Balta, profesor bosanskog jezika.

Domaćin takmičenja iz Arapskog jezika bila je Elči Ibrahim-pašina medresa u Travniku. Takmičenje je održano u ponedjeljak, 14. marta 2022. godine. Našu školu predstavljali su: Emina Buljubašić, Muhamed Selimović i Mustafa Sinanović. U pojedinačnom plasmanu Emina Buljubašić je podijelila prvo, a Muhamed Selimović treće mjesto sa učenicima iz Behram-begove medrese.  U ekipnom plasmanu naši učenici su zauzeli drugo mjesto. Mentorica im je bila Hedija Jusupović, profesorica arapskog jezika.

Drugo mjesto na takmičenju iz Arapskog i Bosanskog jezika za učenike četvrtih razreda medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini
Drugo mjesto na takmičenju iz Arapskog i Bosanskog jezika za učenike četvrtih razreda medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini

Zahvaljujemo se Upravi za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice za organizaciju takmičenja i domaćinima: Medresi „Reis Džemaludin-ef. Čaušević“ u Cazinu i Elči Ibrahim-pašinoj medresi u Travniku na gostoprimstvu.

Drugo mjesto na takmičenju iz Arapskog i Bosanskog jezika za učenike četvrtih razreda medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini
Drugo mjesto na takmičenju iz Arapskog i Bosanskog jezika za učenike četvrtih razreda medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini

Čestitamo našim takmičarima na uspjehu i svim učesnicima na postignutim rezultatima.