Nagrade učenicima za postignute rezultate na takmičenjima

U utorak, 29. marta 2022. godine, direktor Gazi Husrev-begove medrese dr. hfz. Mensur Malkić, sa saradnicima: Halimom Husićem, pomoćnikom direktora za nastavu, mr. Dževadom Plehom, pomoćnikom direktora za internat i Sabahetom Ahmetagić, pedagogom, upriličili su prijem za učenice i učenike Gazi Husrev-begove medrese koji su ostvarili zapažene rezultate na ovogodišnjim takmičenjima učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, u organizaciji Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta, kao i za njihove mentore: Seidu Mustafić, profesoricu Engleskog jezika, Hediju Jusupović, profesoricu Arapskog jezika, Edina Baltu, profesora Bosanskog jezika, Mensura Kerlu, profesora Povijesti islama i Hajrudina Mešića, profesora Historije.

Nagrade učenicima za postignute rezultate na takmičenjima

Na ovogodišnjim takmičenjima naši učenici su u ekipnom poretku osvojili:

• Prvo mjesto na takmičenju iz životopisa Muhammeda a.s. učenika prvog razreda medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini (ekipa u sastavu: Esma Zulić, Muhamed Mehić, Ahmed Čengić i Hatidža Hršumović);
  • Drugo mjesto na takmičenju iz Bosanskog jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini (ekipa u sastavu: Fatima Huseinspahić, Mustafa Sinanović, Hamza Adilović i Melika Mujala);
  • Drugo mjesto na takmičenju iz Arapskog jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini (ekipa u sastavu: Emina Buljubašić, Muhamed Selimović, Mustafa Sinanović i Fatima Hasak);
  • Drugo mjesto na takmičenju iz Engleskog jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini (ekipa u sastavu: Hamza Adilović, Melika Mujala i Senedin Hadžimuhamedović);
  • Drugo mjesto na takmičenju iz Historije Bosne i Hercegovine učenika odgojno-obrazovnih ustanova Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini (ekipa u sastavu: Muhamed Begić, Omer Mujić, Abdurahman Tabaković i Alija Tanjić).
Nagrade učenicima za postignute rezultate na takmičenjima

U pojedinačnom plasmanu zauzeli su:

• Prvo mjesto natakmičenju iz Arapskog jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini (Emina Buljubašić),
  • Prvo mjesto natakmičenju iz Engleskog jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini (Hamza Adilović),
  • Drugo mjesto natakmičenju iz životopisa Muhammeda a.s. učenika prvog razreda medresa
  • Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini (Esma Zulić),
  • Treće mjesto natakmičenju iz životopisa Muhammeda a.s. učenika prvog razreda medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini (Ahmed Čengić),
  • Treće mjesto natakmičenju iz životopisa Muhammeda a.s. učenika prvog razreda medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini (Muhamed Mehić);
  • Treće mjesto natakmičenju iz Arapskog jezika učenika medresa Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini (Muhamed Selimović).

Direktor je čestitao učenicima i profesorima na postignutim rezultatima i uručio novčane nagrade pojedincima i ekipama.

Nagrade učenicima za postignute rezultate na takmičenjima

Pored nagrada za rezultate na takmičenjima Direktor je podijelio nagrade i učenicama i učenicima s najurednijim krevetima i spavaonicama u internatu u školskoj 2021/2022. godini: Mušanović B. Ahmed, Mujezinović Abdullah, Likić Bilal, Kapidžić Sakib, Fehrić Tarik, Garanović I. Abdullah, Džidić Hamza, Jusufović Harun, Skopljak Fatima, Skopljak Esma, Trapo Elma, Subašić Emina, Smajić Ildana, Topoljak Zilka, Kilim Amina, Bubalo Amina, Bubalo Hana, Karzić Sumejja, Abadžija Dalila, Kurtanović Adna, Ibrica Amila i Ibrica Lamija.