Delegacija Međunarodnog udruženja muslimanskih učenjaka (UMAD) u posjeti Gazi Husrev-begovoj medresi

U ponedjeljak, 29. augusta 2022. godine direktor Gazi Husrev-begove medrese doc. dr. hfz. Mensur Malkić primio je delegaciju Međunarodnog udruženja muslimanskih učenjaka (UMAD) sa sjedištem u Istanbulu.

U sastavu delegacije bili su: Abdülvahap Ekinci, predsjednik;  prof. dr. Mustafa Karataş, Ömer Korkmaz, dr. Adem Ergül, Ramazan Kayan, prof. dr. Mustafa Ağırman, prof. dr. Saffet Köse, prof. dr. Numan Aruç, Hüseyin Kansu, prof. dr. Ramazan Altıntaş, prof. dr. Abdulhamit Birışık, prof. dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu, Sadettin Ekici i Muhammed Habil Balyer. Sastanku je prisustvovao i dr. Yunus Keleš, savjetnik za vjerska pitanja Ambasade Republike Turske u Bosni i Hercegovini.

Tokom razgovora sa gostima direktor Malkić je predstavio Medresu kao savremenu srednju školu sa posebnim naglaskom na njen historijat, profil učenika, Nastavni plan i program, vannastavne i druge sadržaje koji se realiziraju u okviru odgojno-obrazovnog procesa.

Predsjednik Udruženja gospodin Ekinci zahvalio se direktoru Malkiću na toploj dobrodošlici i ugodnom razgovoru.

Međunarodno udruženje muslimanskih učenjaka (UMAD) je nezavisna neprofitna organizacija koja nosi zajedničke vrijednosti sa civilnom organizacijom sa sjedištem u Dohi-Katar pod nazivom Svjetska unija muslimanskih učenjaka (al-İttihâdu'l-Âlemî li Ulemai'l-Muslimîn). Udruženje je osnovano 2015. godine sa zakonskom dozvolom međunarodnog karaktera. Sjedište Udruženja je u Istanbulu-Turska.