Hifz položio Muhamed Selimović

U nedjelju, 20. novembra 2022. godine, pred Komisijom za hifz Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, posljednje ajete Kur'ana Časnog napamet je proučio Muhamed Selimović, svršenik Gazi Husrev-begove medrese, i tako stekao časnu titulu hafiza Kur'ana.

Hifz je polagao u Gazi Husrev-begovom mektebu od 7. do 20. novembra 2022. godine, pred komisijom u sastavu: hafiz doc. dr. Mensur Malkić, hafiz Haso Popara, hafiz mr. Salih Halilović, hafiz mr. Sadrudin Išerić i hafiz mr. Hamza Lavić.

Hifz položio Muhamed Selimović

Hafiz Muhamed, sin Elharuna i Anele Selimović, rođen je 20. marta 2003. godine u Konjicu. Kao učenik generacije završio je Osnovnu školu „Čelebići“ u Čelebićima kod Konjica 2018. godine a Gazi Husrev-begovu medresu 2022. godine. Student je prve godine Elektrotehnike i Elektronike. Član je Mreže mladih MIZ Konjic. Njegov muallim u mektebu bio je Salih ef. Jusufović, a muhafizi: hafiz Ruhid Nezir i hafiz mr. Salih Halilović. Hafiz Muhamed je počeo hifz učiti 2016. godine a završio 2022. godine.

Čestitamo hafizu Muhamedu, porodici, muhafizima i Gazi Husrev-begovoj medresi.