Novi hafiz – Adnan Bratanović

U ponedjeljak, 19. decembra 2022. godine, pred Komisijom za hifz Rijaseta IZ u Bosni i Hercegovini, posljednja dva džuza Kur'ana, a.š., proučio je Adnan Bratanović, sin Alena i Adnane iz Zavidovića, čime je stekao titulu Hafiza Kur'ani-kerima.

Novi hafiz – Adnan Bratanović

U Gazi Husrev-begovom mektebu, slušajući posljednje kur'anske sure od hafiza Adnana, osim porodice i rodbine prisustvovao je i veliki broj prijatelja, učenika i učenica Medrese, imama i hafiza koji su na posebno emotivan način ispratili ovaj događaj i veliki mubarek.

Novi hafiz – Adnan Bratanović

Hafiz Adnan Bratanović rođen je 16. oktobra 2005. godine u Zenici. Sa roditeljima živi u Mariboru u Republici Sloveniji i tu je pohađao mekteb kod Zinaida-ef. Mahmutagića koji ga je  naučio arapsko pismo. Hifz počinje učiti pod mentorstvom hafiza Mustafa-ef. Efendića iz Zavidovića, online putem, i tako prelazi učeći napamet skoro trećinu Kur'ana.

Novi hafiz – Adnan Bratanović

Nakon završene osnovne škole u Mariboru upisuje Gazi Husrev-begovu medresu u Sarajevu gdje trenutno pohađa IIIb razred razrednice prof. Emine Čuturić-Brkić i odličan je učenik.

Novi hafiz – Adnan Bratanović

Kroz školovanje u Medresi nastavlja aktivno učiti hifz kod prof. Kiraeta, hafiza Omer-ef. Zulića pred kojim je upotpunio učenje Kur'ana napamet i pripremio se za Komisiju.

Novi hafiz – Adnan Bratanović

Polaganje hifza trajalo je od 5. do 19. decembra 2022. godine pred hafiskom komisijom u sastavu: hafiz doc.dr. Mensur-ef. Malkić, hafiz mr. Salih-ef. Halilović, hafiz Haso-ef. Popara, hafiz mr. Sadrudin-ef. Išerić i  hafiz mr. Hamza-ef. Lavić.

Novi hafiz – Adnan Bratanović

Upućujemo iskrene čestitke hafizu Adnanu, njegovoj porodici, muhaffizu, kolektivu Gazi Husrev-begove medrese, Islamskoj zajednici u Bosni i Hercegovini, posebno džematu Maribor i Mešihatu IZ u Republici Sloveniji.