Direktor upriličio prijem za učenice i učenike bez jednog ili oba roditelja

I ove kao i prethodnih nekoliko godina, direktor Gazi Husrev-begove medrese dr. hfz. Mensur Malkić upriličio je prijem za učenice i učenike bez jednog ili oba roditelja. Prijemu je prisustvovala i pedagog škole profesorica Maida Vuković-Džakmić.

Direktor upriličio prijem za učenice i učenike bez jednog ili oba roditelja

U razgovoru sa učenicama i učenicima Direktor Malkić je iskoristio priliku da im poruči kako roditeljima treba činiti dobro dok su živi a kada presele na ahiret trebamo ih se dovom sjećati. Vi ste iskušani gubitkom roditelja – oca ili majke. Mi smo vjernici, hvala Bogu. U iskušenjima vjernik treba biti strpljiv i imati na umu da su i drugi iskušavani te da su iskušenja sastavni dio života. Najodabraniji Allahovi robovi – Allahovi poslanici su bili iskušavani. Muhammed, a.s., je bio siroče, imajte to na umu. S druge strane, iskušenja treba shvatiti kao jedno osnaživanje za životni put koji nam predstoji. Trudite se da budete bolji ljudi, bolji insani, bolji muslimani i bolji učenici a to ćete postići ako budete učili u ime Gospodara svjetova – poručio je svojim učenicima direktor Malkić.

Direktor upriličio prijem za učenice i učenike bez jednog ili oba roditelja

Pedagogica Maida Vuković-Džakmić ja kazala kako joj je ovo lijep način na koji Medresa iskazuje pažnju i brigu o svojim učenicama i učenicima i prilika da se prisjetimo njihovih roditelja koji su preselili na ahiret – bolji svijet. Nadam se da će se ova praksa, koju je uveo direktor Malkić, nastaviti i u budućnosti – kazala je ovom prilikom pedagogica Maida Vuković-Džakmić.

I ove godine, direktor Malkić uručio je novčanu pomoć i poklone učenicima i učenicama kao znak stalne brige i podrške koju Medresa pruža svojim đacima.