Izvrsni rezultati učenika i učenica Gazi Husrev-begove medrese na takmičenju iz Sire – životopisa Muhameda, a.s., „Selam tebi“

U četvrtak, 11. maja 2023. godine, na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu (IUS) održano je 5. međunarodno takmičenje iz životopisa poslanika Muhammeda, a.s., za učenike medresa i gimnazija iz zemalja regije Balkana.

Takmičenje su suorganizirali Ambasada Republike Turske u Sarajevu s partnerima iz Republike Turske, i Uprava za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, u saradnji sa medresama i gimnazijama.

Na takmičenju na IUS-u učestvovalo je blizu 100 učenica i učenika medresa iz Bosne i Hercegovine koji su prošli u finalni krug.

Izvor: BIR TV / Održano finalno takmičenje iz sire “Selam tebi”

U finalni krug takmičenja prošlo je 14 učenika i učenica Gazi Husrev-begove medrese, a to su (redoslijed na temelju postignutih rezultata tokom kvalifikacija): Amina Kusur, Ahmed Čengić, Sumejja Vehab, Imran Muratović, Ahmed Krdžić, Merjem Mulalić, Lamija Goralija, Sara Trako, Dženana Jašić, Muhamed Mehić, Edina Ramić, Harun Ahmić, Fatima Hadžić i Amina Okan.

Najuspješniji takmičari iz Gazi Husrev-begove medrese na finalnom takmičenju „Selam tebi“, koji su  nagrađeni odlaskom na umru, su:

1.      Merjem Mulalić (83,5 bodova)

2.       Ahmed Čengić (81,5 bodova)

3.       Amina Kusur (81 bod)

Ponosno ističemo da je Merjem Mulalić, učenica četvrtog razreda Gazi Husrev-begove medrese, bila i ukupno najuspješnija takmičarka spomenutog takmičenja.

Kvalifikaciona takmičenja i tromjesečne pripreme u Gazi Husrev-begovoj medresi za finalno takmičenje “Selam tebi”, na temelju djela Allahov Poslanik Muhammed Mustafa, s.a.v.s. (1 i 2) čiji je autor Osman Nuri Topbaş, prošlo je 70 učenika i učenica, a 14 najboljih je pristupilo finalnom takmičenju.

Pripreme takmičara vodili su koordinatori i mentori: Mensur Kerla, Selma Ćerimagić i Hajrudin Mešić.

Upućujemo najiskrenije čestitke svim takmičarima i takmičarkama, a posebnu zahvalnost za veliku podršku i pomoć dugujemo Upravi Gazi Husrev-begove medrese, Upravi za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini i Ambasadi Republike Turske u Bosni i Hercegovini.

Napomena: Dio teksta i fotografija preuzet je sa web portala preporod.info

Ostale fotografije: Selma Ćerimagić