Vijesti i aktuelnosti

Učenici i profesori Gazi Husrev-begove medrese na Sajmu srednjih škola Kantona Sarajevo

Učenici i profesori Gazi Husrev-begove medrese na Sajmu srednjih škola Kantona Sarajevo
Učenici i profesori Gazi Husrev-begove medrese na Sajmu srednjih škola Kantona Sarajevo

Učenici Gazi Husrev-begove medrese prisustvovali su Sajmu srednjih škola Kantona Sarajevo koji je, u četvrtak, 11. maja 2023. godine, na platou ispred ARIA mall (bivši BBI centar), organizovalo Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo u saradnji sa Zajednicom srednjih škola.

Kantonalna ministrica za odgoj i obrazovanje Naida Hota – Muminović  istakla je da je ovo treći sajam ove vrste i da učestvuje više od 40 srednjih škola registriranih u Kantonu Sarajevo

Više od 40 škola iz Kantona Sarajevo okupilo se na Sajmu srednjih škola i vještina kako bi predstavile svoj način rada i privukli učenike koji završavaju osnovnu školu da obrazovanje nastave baš kod njih. Interes za ovom vrstom događaja je velik, a dobru posjećenost nije spriječila ni kiša koja je padala u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.

Učenici i profesori Gazi Husrev-begove medrese na Sajmu srednjih škola Kantona Sarajevo
Učenici i profesori Gazi Husrev-begove medrese na Sajmu srednjih škola Kantona Sarajevo

Naši učenici su zainteresovane osnovce informisali o historijatu Gazi Husrev-begove medrese, o načinu rada Medrese, nastavnom planu i programu, vannastavnim aktivnostima, internatskom životu, te mogućnostima za nastavak školovanja na bilo kojoj visokoškolskoj ustanovi nakon završetka Medrese.

Učenici i profesori Gazi Husrev-begove medrese na Sajmu srednjih škola Kantona Sarajevo
Učenici i profesori Gazi Husrev-begove medrese na Sajmu srednjih škola Kantona Sarajevo

Učenica trećeg razreda Sabrina Vehab dala  je izjavu za Anadoliju u kojoj je istakla da je veoma zadovoljna odzivom učenika. Naš cilj je da predstavimo medresu kao odgojno-obrazovnu ustanovu koja svojom dugotrajnošću pokazuje svoj uspjeh i definitivno je pravi izbor za osnovce koji odluče da se školuju u srednjoj škole ove vrste – kazala je Vehab.

Pored Sabrine, u promociji Medrese na ovogodišnjem sajmu učestvovali su učenici: Muhamed Kajmović, Nedžma Neimarlija, Hatidža Opardija, Amila Bošnjaković, Ismail Alibegović,  Ahmed Zukić i Husejn Zubača.

U pratnji naših učenika bila je prof. Šehrizada Durović i prof. hfz. Almedina Bojić-Rizvić.

Učenici i profesori Gazi Husrev-begove medrese na Sajmu srednjih škola Kantona Sarajevo
Učenici i profesori Gazi Husrev-begove medrese na Sajmu srednjih škola Kantona Sarajevo