Delegacija Mešihata Islamske zajednice u Hrvatskoj posjetila Gazi Husrev-begovu medresu

U ponedjaljak, 25. septembra 2023. godine Gazi Husrev-begovu medresu posjetila je visoka delegacija Mešihata Islamske zajednice u Hrvatskoj na čelu sa predsjednikom muftijom dr. Aziz-ef. Hasanovićem. U delegaciji s Muftijom su bili i članovi Mešihata Mevludi-ef. Arslani i dr. Mirza Šabić, te sekretar Mešihata mr. Nermin Botonjić.

Delegaciju Mešihata je ispred Gazi Husrev-begove medrese primio direktor mr. Dževad Pleh sa pomoćnikom direktora za nastavu Mensurom Kerlom i sekretarom Medrese Benarisom Šehićem.

Tokom razgovora direktor Medrese mr. Dževad Pleh je izrazio dobrodošlicu muftiji Hasanoviću i njegovim saradnicima i zahvalio se na časti koju su ukazali Gazi Husrev-begovoj medresi ovom posjetom. Upoznao je goste sa postignućima Medrese u protekloj školskoj godini i planiranim aktivnostima u narednoj školskoj godini a posebno je našim prijateljima predstavio projekat rekonstrukcije, adaptacije i dogradnje zgrade ženskog odjeljenja Gazi Husrev-begove medrese.

Muftija Hasanović se zahvalio Direktoru na riječima dobrodošlice naglasivši da je Gazi Husrev-begova medresa njegova škola koja je značajno odredila njegov životni put i da se u njoj uvijek lijepo osjeća. Mufija je najavio obilježavanje tridesete godišnjice Islamske gimnazije “Dr. Ahmed Smajlović” u Zagrebu i iskoristio priliku da pozove direktora Pleha na Svečanu akademiju koja će ovim povodom biti upriličena 04. novembra ove godine. Muftija se osvrnuo i na projekte koje Mešihat Islamske zajednice u Hrvatskoj planira realizirati u budućnosti.