Proučena hafiska dova Joudy Hassan, učenici razreda Gazi Husrev-begove medrese

U subotu, 30. septembra 2023. godine, u Gazi Husrev-begovoj džamiji u Sarajevu proučena je hafiska dova Joudy Hassan, učenici trećeg razreda Gazi Husrev-begove medrese.

Proučena hafiska dova Joudy Hassan, učenici razreda Gazi Husrev-begove medrese

Organizator hafiske dove bio je Medžlis Islamske zajednice Sarajevo. Svečanosti su, pored roditelja, rodbine, hafizinih prijateljica iz razreda i hafiza prisustvovali: izaslanik reisu-l-uleme hfz. Salih Halilović, izaslanik Muftije sarajevskog hfz. Sadrudin Išerić, izaslanik Glavnog imama Medžlisa islamske zajednice Sarajevo hfz. Amar Bašić, muhaffiza Hajra Imamović-Zulum, razrednica Jasmina Šečerović-Botonjić i odgajateljica Ajla Poturović.

Proučena hafiska dova Joudy Hassan, učenici razreda Gazi Husrev-begove medrese

Joudy Hassan, kćerka Islama i Walaa, rođena 7.7.2006. godine u Aleksandriji Egipat. Završila je osnovnu školu “Aleksa Šantić“, prvi razred srednje škole završila u Karađoz-begovoj medresi u Mostaru, potom se prebacila u Gazi Husrev-begovu medresu u Sarajevo. Svoje prve ajete naučila je još u osnovnoj školi zatim aktivno pristupa hifzu kada je imala 13 godina. Njena muhafiza i podrška pored roditelja bila je hfz. Hajra Imamović-Zulum. Hifz je položila u periodu od 18.8.2021.-27.8.2021. pred komisijom Rijaseta Islamske zajednice u Sarajevu, neposredno pred početak svog srednjoškolskog obrazovanja.

Proučena hafiska dova Joudy Hassan, učenici razreda Gazi Husrev-begove medrese

Nakon učenja ašereta koja su učili prisutni hafizi i učenja kratkih sura koje je proučila hafiza Joudy, hafisku dovu je proučio hfz. Mensud Đulović, prof kiraeta u Gazi Husrev-Begovoj medresi. Nakon hafiske dove prisutnima se obratio izaslanik Reisu-l-uleme hfz. Salih Halilović koji je prenio selame i čestitke Reisu-l-uleme, a potom održao prigodan vaz i uručio diplomu i hediju Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini hafizi Joudy.

Proučena hafiska dova Joudy Hassan, učenici razreda Gazi Husrev-begove medrese

Poklon ispred Gazi Husrev-begove medrese uručila je njena razrednica Jasmina Šečerović-Botonjić, profesorica matematike i informatike u Gazi Husrev-begovoj medresi.

Foto: Halima Išerić