Posjeta Baš Gallery

U petak, 6.10. 2023. godine, jedan broj članova Historijske sekcije, zajedno sa profesoricom historije Selmom Ćerimagić, posjetili su Baš Gallery.

Učenici su imali priliku da saznaju više o materijalnoj i kulturnoj baštini Bosne i Hercegovine i pogledaju tematsku izložbu o istoj.

Baš Gallery je otvorena prošle godine, a sadrži određene eksponate narodne nošnje sa Bjelašnice, iz Sarajevskog polja, Sutješke župe, eksponate tradicionalnog namještaja, pomagala za preradu tekstila, fotografije ljudi u narodnim nošnjama, notne zapise, pjesme, način igranja, video prezentacije rada KUD Baščaršija.

Posjeta Baš Gallery

Zahvaljujemo se Iman Bašić na srdačnoj dobrodošlici i zanimljivom prezentiranju o bosanskohercegovačkoj materijalnoj i kulturnoj baštini.