Putovanje kroz prošlost u Sarajevo VRX Immersive Museum

Učenici i učenice Gazi Husrev-begove medrese su uživali u još jednom putovanju, ovog puta u putovanju kroz vrijeme zahvaljujući VR tehnologiji.

Putovanje kroz prošlost u Sarajevo VRX Immersive Museum

Članovi Historijske sekcije su u četvrtak, 7. decembra 2023. godine, zajedno sa profesoricom historije Selmom Ćerimagić posjetili prvi muzej virtualne realnosti u našoj zemlji, Sarajevo VRX Immersive Museum. Učenici su imali priliku pogledati kratki dokumentarni film o zanimljivim činjenicama vezanim za Prvi svjetski rat (2D), te doživjeti događaje iz 1914. godine u VR-u (360° okruženju).

Ovo putovanje bilo je edukativno, inovativno, drugačije, zabavno, jedinstveno.

Učenici su učestvovali i u kvizu znanja, a učenica Amina Aganović je kao prvoplasirana osvojila i prigodnu nagradu.

Putovanje kroz prošlost u Sarajevo VRX Immersive Museum

Zahvaljujemo se Jovani Musić, osnivačici i direktorici VRX Immpresive Museum-a i Eldinu Alimanoviću na srdačnoj dobrodošlici i ovom nezaboravnom putovanju u prošlost.