Članovi Likovne sekcije posjetili izložbe “Tragart” i “Molitva”

Članovi Likovne sekcije posjetili izložbe "Tragart" i "Molitva"

U četvrtak, 22.12.2023. godine, članovi Likovne sekcije posjetili su izložbe Tragart” (Adis Lukač) i “Molitva” (Safet Zec).

U galeriji Srednje škole primijenjenih umjetnosti u Sarajevu članovi likovne sekcije posjetili su izložbu akademskog skulptora i slikara Adisa Lukača pod nazivom “Tragart”. Izložba broji 40 radova u kojoj su zastupljeni crteži, slike, kolaži i skulpture. Članovi Likovne sekcije imali su priliku razgovarati s autorom izložbe o nastanku i značenju pojedinih radova.

Članovi Likovne sekcije posjetili izložbe "Tragart" i "Molitva"

Članovi Likovne sekcije su, također,u posjetili najnoviju izložbu “Molitva” renomiranog bosanskohercegovačkog umjetnika Safeta Zeca u Europe House Sarajevo. Najnoviji ciklus pridružuje se prethodnim autorovim radovima koji su istraživali simbolička značenja ruku, uključujući “Exodus” i “Zagrljaj”. O izložbi i radu umjetnika Safeta Zeca članove Sekcije pobliže je upoznao prof. Adis Lukač.

Članovi Likovne sekcije posjetili izložbe "Tragart" i "Molitva"

U pratnji učenica bili su prof. Adis Lukač i prof. Almedina Bojić-Rizvić.

Članovi Likovne sekcije posjetili izložbe "Tragart" i "Molitva"

Ovom prilikom zahvaljujemo se Srednjoj školi primijenjenih umjetnosti u Sarajevu i prof. Adisu Lukaču na gostoprimstvu.