Učenik trećeg razreda Medrese Davud Hondo osvojio prvo mjesto na takmičenju u okviru akcije „Sat kodiranja“

Gazi Husrev begova medresa je u decembru učestvovala na Međunarodnom izazovu iz informatike, „Hour of Code“. Sat kodiranja je izazov, osmišljen za demistifikaciju kodiranja. U sklopu toga učenice i učenici izborne grupe matematika-informatika snimili su i video, koji možete pogledati na linku….

Iako je ovogodišnja akcija “Hour of Code” oborila sve rekorde po broju učesnika, preko 45000 djece iz 45 općina u Bosni i Hercegovini, naš tim od 4 učenice i 6 učenika na čelu s prof. Jasminom Šečerović-Botonjić bio je prvoplasirani od svih škola u Bosni i Hercegovini koje su učestvovale, te tako prošao u finale.

UČENIK TREĆEG RAZREDA MEDRESE DAVUD HONDO OSVOJIO PRVO MJESTO NA TAKMIČENJU U OKVIRU AKCIJE „SAT KODIRANJA“Gazi…

Geplaatst door Gazi Husrev-begova medresa op Donderdag 30 januari 2020

Na finalnom takmičenju iz programiranja u Pythonu koje je održano u subotu, 25.1.2020. godine, učenik trećeg razreda Gazi Husrev-begove medrese Davud Hondo osvojio je prvo mjesto.

Događaj organizuje Centar za promociju civilnog društva uz odobrenje Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo.